Toksyna botulinowa – Botox Szczecin

Botoks jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia medycyny estetycznej. Białko produkowane przez bakterię Clostridum botulinum, zapobiega uwalnianiu się acetylocholiny w miejscu połączenia nerwowo-mięśniowego – głównej przyczyny zmarszczek mimicznych.

Jak wygląda zabieg botoksu?

Terapia wykorzystująca botoks na nadpotliwość, polega na iniekcji toksyny botulinowej obszarów, na których występuje problem. Za pomocą toksyny dochodzi do zablokowania nerwów zaopatrujących gruczoły potowe, dzięki czemu objawy choroby związanej z nadmiernym poceniem zostają powstrzymane. Podczas zabiegu wstrzykuje się w wybrane miejsca – na twarz lub szyję pacjenta. Ta metoda jest minimalnie inwazyjna. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Po zakończeniu leczenia pacjenci jedynie powinni unikać wysiłku fizycznego i zmian ciśnienia ? na przykład nie powinni w tym dniu podróżować samolotem. Efekty widać po kilku dniach i w zależności od stanu skóry, efekt utrzymuje się do 6 miesięcy. Leczenie można powtarzać co kilka miesięcy. Po zabiegu może utrzymywać się obrzęk przez ok. 3 dni. Trwałość zabiegu to 6-10 miesięcy.

Dla kogo jest botox?

Zabieg wykonywany w celu zniwelowania zmarszczek i zredukowania efektów procesu starzenia. Dotyczy to przede wszystkim osób, którzy mają widoczne zmarszczki mimiczne.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu botoksu?

  • nadwrażliwość na toksynę botulinową typu A lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu
  • infekcje w proponowanych miejscach wstrzyknięć
  • ciąża i karmienie piersią
  • dysfunkcja przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego
  • miastenia rzekomoporaźna, zespół Eaton-Lamberta, stwardnienie boczne zanikowe, padaczka, porażenie nerwów

Kto powinien zrezygnować z botoksu?

Przeciwwskazaniami do botoksu są: alergia na białko, ciąża i karmienie piersią, problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym, aktywne zapalenie skóry, rak, stosowanie leków rozrzedzających krew, niektóre choroby przewlekłe oraz choroby autoimmunologiczne – aktywne lub w stanie remisji.

ZabiegCena

Lwia zmarszczka

550 zł

Zmarszczki poprzeczne czoła

550 zł

Kurze łapki

600 zł

- 3 okolice

1000 zł

- 2 okolice

800 zł

Bruksizm

800 zł

Szyja

1000 zł

Uśmiech dziąsłowy

400-500 zł

Migrena

2300 zł

Nadpotliwość - pachy

1800 zł

Nadpotliwość - dłonie

1800 zł

Nadpotliwość - stopy

1800 zł

Aktualności

Makijaż permanentny brwi
2020/11/16

Makijaż permanentny brwi

Zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego brwi? Obejrzyj materiał, który przybliży Ci cały proces - od rysunku wstępnego po pigmentację ?


KLIKNIJ W LOGO ZAREZERWUJ WIZYTĘ