Toksyna botulinowa – Botox Szczecin

Botoks jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia medycyny estetycznej. Białko produkowane przez bakterię Clostridum botulinum, zapobiega uwalnianiu się acetylocholiny w miejscu połączenia nerwowo-mięśniowego – głównej przyczyny zmarszczek mimicznych.

Jak wygląda zabieg botoksu?

Terapia wykorzystująca botoks na nadpotliwość, polega na iniekcji toksyny botulinowej obszarów, na których występuje problem. Za pomocą toksyny dochodzi do zablokowania nerwów zaopatrujących gruczoły potowe, dzięki czemu objawy choroby związanej z nadmiernym poceniem zostają powstrzymane. Podczas zabiegu wstrzykuje się w wybrane miejsca – na twarz lub szyję pacjenta. Ta metoda jest minimalnie inwazyjna. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Po zakończeniu leczenia pacjenci jedynie powinni unikać wysiłku fizycznego i zmian ciśnienia ? na przykład nie powinni w tym dniu podróżować samolotem. Efekty widać po kilku dniach i w zależności od stanu skóry, efekt utrzymuje się do 6 miesięcy. Leczenie można powtarzać co kilka miesięcy. Po zabiegu może utrzymywać się obrzęk przez ok. 3 dni. Trwałość zabiegu to 6-10 miesięcy.

Dla kogo jest botox?

Zabieg wykonywany w celu zniwelowania zmarszczek i zredukowania efektów procesu starzenia. Dotyczy to przede wszystkim osób, którzy mają widoczne zmarszczki mimiczne.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu botoksu?

  • nadwrażliwość na toksynę botulinową typu A lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu
  • infekcje w proponowanych miejscach wstrzyknięć
  • ciąża i karmienie piersią
  • dysfunkcja przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego
  • miastenia rzekomoporaźna, zespół Eaton-Lamberta, stwardnienie boczne zanikowe, padaczka, porażenie nerwów

Kto powinien zrezygnować z botoksu?

Przeciwwskazaniami do botoksu są: alergia na białko, ciąża i karmienie piersią, problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym, aktywne zapalenie skóry, rak, stosowanie leków rozrzedzających krew, niektóre choroby przewlekłe oraz choroby autoimmunologiczne – aktywne lub w stanie remisji.

ZabiegCena

Full Face
(lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki, zmarszczki królicze, nos, zmarszczki palacza, linie marionetki, mięsień szeroki szyi, linia żuchwy, żwacze, broda)

2500 zł

Lwia zmarszczka

650 zł

Zmarszczki poprzeczne czoła

650 zł

Kurze łapki

650 zł

- 3 okolice

1100 zł

- 2 okolice

900 zł

Bruksizm

800 zł

Szyja

1000 zł

Uśmiech dziąsłowy

400-500 zł

Broda

500 zł

Łydki

1 fiolka - 1800 zł
1,5 fiolki - 2200 zł
2 fiolki - 2600 zł

Migrena

2300 zł

Nadpotliwość - pachy

1800 zł

Nadpotliwość - dłonie

1800 zł

Nadpotliwość - stopy

1800 zł

Aktualności

Wakacyjna oferta specjalna
2024/06/04

Wakacyjna oferta specjalna

Sprawdź jak dużo możesz zaoszczędzić wybierając nasze letnie pakiety :)


KLIKNIJ W LOGO ZAREZERWUJ WIZYTĘ